Bazı hesapların şifresiz olarak ulaşıma açık olduğu haberi, Facebook’un hızlı davranmasıyla açığın kapatılmasıyla sonlandı …

www.seslipiyasa.com

Bazı hesapların şifresiz olarak ulaşıma açık olduğu haberi, Facebook’un hızlı davranmasıyla açığın kapatılmasıyla sonlandı …

Hacker News adlı web sayfasına gönderilen bir mesajda, Google üzerinden yapılan bir arama metniyle birlikte, Facebook’taki bazı hesaplara şifresiz olarak ulaşılabildiği ortaya çıktı. Arama metni Google’a girildiğinde, 1.32 milyon adet Facebook hesabının bağlantıları listeleniyordu ve bu hesaplardan bazılarına şifre gerekmeden sadece tıklanarak girilebildiği ortaya çıktı.

Ortaya çıkan bağlantıların, Facebook’un kullanıcılarına güncellemeleri e-posta yoluyla gönderdiklerinde sunulan bağlantılar olduğu ve sadece 1 defa tıklanabildiği belirtiliyor.

Facebook’un güvenlik mühendislerinden Matt Jones, bu özelliğin geçici olarak kapatıldığını ve hesaplarına giriş yapılan kullanıcılar için ekstra güvenlik önlemlerinin alındığını belirtti. Çoğu hesabın Rusya ve Çin’de bulunduğu da söyleniyor.

Güvenlik açığının kapatıldığı ve artık bu yolla hesaplara giriş yapılamadığı da doğrulanmış durumda.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir