En çok arananlar

www.seslipiyasa.com

En çok arananlar

Google’ın mobil işletim sistemi Androide sahip telefon kullanan yüz milyonlarca insan var dünyada. Kısa aralıklarla gelen düzenlemeler ve yeni güncellemeler, birçok kullanıcıyı cezbediyor. Peki en çok hangi Android işletim sistemi kullanılıyor dersiniz. Verilere göre Android 2.3, hala pastanın büyük bir dilimine sahip. Bunda, birçok telefonun yeni Android sürümlerine destek vermemesinin de payı var tabii.

Rapora göre Android 2.3, yani Gingerbread, şu an dünya çapında en fazla tercih edilen Android sürümü olma özelliğine sahip. Android kullanıcılarının % 54.2sinden fazlası, hala bu sürümü kullanıyor. Ancak baktığımızda düşüş görüyoruz. Zira bu oran, geçtiğimiz ay 55.8 bir önceki ay da 57.5 ti. Demek ki ufak ufak düşüşler var.
Android’in daha güncel versiyonlarından olan Ice Cream Sandwich ise, % 25.8’lik payla 2.3 ü takip ediyor. Üç numarada ise, % 12’lik payla 2.2 Froyo bulunuyor.
Google ve partnerleri, Android işletim sistemine sahip yeni telefon ve tabletlerle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda da Google in yeni Nexus 4 ile birlikte Android 4.2 yi görücüye çıkarması bekleniyor .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir