Mesafeler aşka engel olamaz !

www.seslipiyasa.com

Mesafeler aşka engel olamaz !

Ayrı şehirlerde, ayrı ülkelerde yaşamak aşka, sevgiye, arkadaşlığa engel olabilir mi? Evet belki engel olamaz. Ama, bir zamandan sonra araya ufak ufak soğukluklar girer ve bazen düşünürsünüz ki eski günlerden eser yok. Uzak ilişkilerde çoğu zaman problem çıkabilir. Bazı insanlar yalnızdır yada yalnızlıktan korkar ve tutunacağı bir dal arar. Ama bu sevgi değildir ki? Öyle değil mi? Bu karşılık beklemektir, yalnızlık gidermektir. Oysa ki; Sevgi Karşılıksız olan bir duygu, düşünce değil mi? Hiç kendinizi kandırmanıza gerek yok. Aşkı, yalnızlığı, dostluğu, sevgiyi birbirinden ayırt etmeniz gerekir. Ayırt etmezseniz ileride sizin için daha büyük sorunlar çıkabilir. Eğer ki,

Uzak Ülkelerde- Şehirlerde yaşadığınız halde sizi hala ilk günkü gibi, ilk an gibi seviyorsa bunun kıymetini bilmelisiniz ve bu aşka, sevgiye sıkıca tutunmalısınız. Aranızda mesafeler olduğu halde size hala sadıksa ve sevginizden hala şüphe etmedi iseniz gerçek bir sevgiyi bulmuşsunuzdur, hayırlı olsun. İnsanlar bazen zorları, imkansızları sever. İmkansızlık bittiği zaman ise sıkıcı gelir bazı duygular, sözler. Sizde bunun farkında olmalısınız. İmkansızları oynamamalısınız.

Mesafeler neden aşka engel olabilir?

Ney yaptığını, ney düşündüğünü çoğu zaman bilmezsiniz. Çünkü; Gözlerine bakamazsınız, göz bebeklerine bakıp’ta yalan mı yoksa doğru mu söylüyor anlayamazsınız. Buda aşkınız hakkında sizi düşüncelere iter.

Benim Sevgilim uzak şehirde yaşıyor ama bir gün geri gelecek?

Uzak kaldığınız anlardaki duygularınız değişmiyorsa ve sadece geri gelecek diye seviyorsanız demek ki uzaklık, mesafeler sizi yıpratıyor demektir? Sadece geri geleceği için seviyorsunuz demektir?

İnternet ortamında aşık oldum, sevdim?

Her insanın ruh hali, fikirleri, düşüne tarzı farklıdır. İnternet ortamında’dada olsa gerçek sevgiyi bulabilirsiniz. Sonuçta beş parmağımızın beş’i bir değildir değil mi? Her insanı bir görmemeli ve buna göre hareketler etmelisiniz.
Aşk herkese göre farklı bir duygu, düşünce taşır. Aşkı tek dilde kimse anlatamaz, izah edemez. Çünkü Aşk;

Kimine göre mutluluktur…
Bazı kişilere göre tutkudur…
Kimi insana göre sevinçtir…
Bazıları ise acıdır…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir