Sesli sitelere coklu giriş programı şeklinde tanıtılan program hakkında

www.seslipiyasa.com

Sesli sitelere coklu giriş programı şeklinde tanıtılan program hakkında

Sesli sohbet siteleri activex denetimi ile calıştıgıdan aynı anda 2 sesli sohbet sitesine girmeniz neredeyse imkansızdı.Ancak son zamanlarda piyasada coklu giriş programı diye tanıtılan (Sandbox programı) bir program var.O programı kendi bilgisayarıma kurdum denedim ve bu konuyu o yüzden sizlerle paylaşmak istedim.Degerli sesli sohbet kullanıcıları bu programı bilgisayarıma yükledigimde bilgisayarımdaki performans yani (CPU) kullanımı direk %80 ve üstlerine cıkmaya başladı sizce neden olabilir.?

Daha sonra program files dosyasından bu programın dosyalarını inceledim.Ve bilgisayarınızı bu program sayesinde zombi olarak kullanıldıgını bilgisayarınızın yavaşladıgında anlayacaksınız.

Zombi nedir ? Zombi bilgisayarınıza yerleştirilen virus sayesinde bilgilerinizin başkaları tarafından görülmesi ve bilgisayarınızın başkaları tarafından kullanılabilir hale gelmesidir.

Ben kişisel görüşüm olarak bu tarz programları bilgisayarınıza yüklemenizi kesinlikle önermiyorum.Ancak yinede denemek isterseniz yükledikten sonra deneyin,eger dedigim gibi bir sonuc görürseniz,denetim masasından bu programı kaldırınız.Eger yazımızla sizlere az da olsa yardımcı olduysak ne mutlu bize .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir